Inne projekty

Nazwa projektu

Innowacyjne materiały i nanomateriały z polskich źródeł renu i metali szlachetnych dla katalizy, farmacji i organicznej elektroniki (ORGANOMET)

Kierownik projektu

Dr Grzegorz Benke

Okres realizacji

01.02.2014-31.01.2017

Wartość projektu

8 350 000,00

Cel projektu

W projekcie planuje się opracowanie nowych technologii wykorzystania polskich surowców zawierających ren i/lub metale szlachetne w różnych działach chemii, farmacji i elektroniki. W ramach prowadzonych badań opracowane zostaną nowe metody otrzymywania związków renu i metali szlachetnych, nanometali oraz kompleksów metali oraz technologie wykorzystujące te materiały jako: katalizatory wybranych reakcji, środki wspomagające terapie przeciwnowotworowe oraz materiały zwiększające efektywność nanomateriałów, w tym związków organicznych i metaloorganicznych a także polimerów z przeznaczeniem dla organicznej elektroniki.

Jednostki współrealizujące

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Chemii, Instytut Metali Nieżelaznych, Uniwersytet Śląski w Katowicach Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.